Kominki na miarę

Specjalizujemy się w montażu obudów kominkowych, instalacji systemów kominowych, dystrybucji gorącego powietrza, a także montażu schodów, parapetów i blatów kuchennych wykonanych z kamienia naturalnego.

Czytaj więcej

Montaż

Zajmujemy się kominkami kompleksowo. Zaczynamy pracę od wizyty u Państwa i dokonania dokładnych oględzin miejsca montażu (dokonujemy oceny podłoża, na którym montowany będzie kominek oraz usytuowania komina, sprawdzamy prawidłowość wykonania przewodu kominowego oraz systemu doprowadzającego powietrze z zewnątrz).

Służymy radą w doborze odpowiednich materiałów i technologii, pomagamy w doborze optymalnego wkładu uwzględniając jego kształt, wielkość, moc oraz dodatkowe walory grzewcze. Podsuwamy pomysły rozwiązań tak, aby wydobyć z kominka jego charakter i piękno oraz sprawić by był on funkcjonalny.

Podczas wstępnej rozmowy i naszej wizyty w Państwa domu dokładnie:

 • uzgodnimy formę zabudowy, rodzaj materiałów, które mają być zastosowane (piaskowiec, marmur, trawertyn, cegła klinkierowa, kafle, karton gips, itd.);
 • uzgodnimy termin realizacji – w zależności od Państwa wymagań oraz dostępności materiałów, przy czym ze swojej strony oferujemy zawsze krótkie terminy realizacji;
 • dokonamy wyceny obudowy wraz z montażem (szczegółowy kosztorys po sprawdzeniu dostępności materiałów przesyłamy e-mailem);
 • dokonamy wyboru odpowiedniej metody dystrybucji gorącego powietrza (na zasadzie grawitacji lub wymuszenia).

Wykonujemy wszystkie obudowy kominkowe, w tym:

 • Kominki otwarte (paleniska) oraz zamknięte (z wkładem grzewczym);
 • Kominki rustykalne – wykonywane najczęściej z łupanego piaskowca lub marmuru, drewna, cegły i kamienia polnego.
 • Kominki klasyczne – wykonywane często z elementów marmurowych, portali kamiennych oraz nieobrobionego kamienia.
 • Kominki nowoczesne – wykonywane najczęściej z lekkich materiałów typu karton – gips, wykończonych np. tynkiem szlachetnym lub płytami kamiennymi (marmur, granit, trawertyn).
 • Kominki ultranowoczesne – z wkomponowanymi wkładami kominkowymi mającymi wymyślne kształty (np. eliptyczne, okrągłe czy trójkątne). Do konstruowania tego typu instalacji często wykorzystujemy stalowe elementy, blachę nierdzewną a nawet szkło.
 • Kominki kaflowe – nawiązujące do tradycyjnych pieców kaflowych, charakterystycznym elementem ich budowy jest wykończenie kaflami, będące rewelacyjnym źródłem ciepła, gdyż nagrzewający się budulec emituje, poprzez promieniowanie ciepło do otoczenia.
 • Kominki wolnostojące – tzw. kozy zarówno o nowoczesnych jak i tradycyjnych kształtach zbudowanych przede wszystkim ze stali, żeliwa, kafli, czy ze wstawkami z kamieni szlachetnych.

Po dokonaniu optymalnego rozwiązania, przedstawieniu Państwu dokładnej wyceny, sporządzeniu harmonogramu naszych prac oraz podpisaniu umowy o wykonanie usługi, przystępujemy do montażu kominka.

W swojej pracy wykorzystujemy wszelkie dostępne na rynku materiały i technologie, chętnie wykorzystujemy najlepsze i najnowocześniejsze rozwiązania, przestrzegając przy tym rygorystycznie wszystkich zasad i atestów bezpieczeństwa oraz zasad sztuki budowlanej i kominkarskiej.

Odbiór kominka zawsze zakończony jest rozpaleniem przez nas pierwszego ognia, udzieleniem Państwu instrukcji użytkowania oraz podpisaniem protokołu odbioru.

Naturalne ciepło

w Twoim domu

Jeśli marzą Państwo, aby ciepło i blask ognia dawał ukojenie po ciężkim dniu i dodawał energii na kolejny czas – polecamy swoje usługi, pomożemy zbudować atmosferę ciepła w Państwa domu.

Podzielimy się z Państwem naszą wiedzą oraz udzielimy kompleksowego wsparcia w zakresie montażu kominka. Na Państwa oczekiwania spojrzymy fachowym okiem.

Rzeczy niemożliwe zrobimy od zaraz, na cuda każemy trochę poczekać. Zrobimy kominek na miarę Państwa potrzeb i oczekiwań.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM